NORDPEIS – CIEPŁO UKRYTE W BETONIE | kwadratowo-kominki.pl

NORDPEIS – CIEPŁO UKRYTE W BETONIE

Firma Nordpeis powstała kilkadziesiąt lat temu w Norwegii. Powszechnie Norwegowie uważani są za chłodny naród, ale to nie do końca prawda. Panują tam mroźne zimy, długie noce, intensywne opady śniegu oraz lodowate wiatry, i właśnie dlatego trudno znaleźć norweskie domy bez ognia, który jest niezbędnym źródłem ciepła jak i światła. Z powodu zimnego klimatu ogień w Norwegii zajmuje bardzo ważne miejsce w historii i tradycji. Obecnie w Norwegii znajduje się więcej kominków w przeliczeniu na gospodarstwo domowe, niż gdziekolwiek indziej na świecie. Między innymi w ten właśnie sposób zrodził się pomysł tworzenia kominków z tradycją, ale jednocześnie z nowoczesną funkcjonalnością.
Stockholm High our kwadratowo kominki komorniki poznan
Najważniejszą zaletą kominków marki Nordpeis są obudowy z betonu, który po nagrzaniu swoimi właściwościami przypomina piece kaflowe. Beton kompozytowy potrafi nawet do kilku godzin po wygaśnięciu ognia w palenisku oddawać ciepło na pomieszczenie nie tylko z paleniska, ale również z powierzchni obudowy kominkowej. Jeżeli chcemy poczuć przyjemne ciepło w mroźne poranki, to firma Nordpeis proponuje piece akumulacyjne z serii Salzburg. Są to kominki kumulujące ciepło uzyskiwane poprzez przechowywanie spalin w długich kanałach systemu w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Taki kominek może generować ciepło nawet do 14 godzin od ostatniego załadunku drewna. W piecach Salzburg istnieje możliwość dodania dodatkowego modułu dzięki czemu model jest wyższy i jeszcze bardziej efektywny. Większość modeli firmy Nordpeis posiada możliwość doprowadzenia zimnego powietrza z zewnątrz bezpośrednio do komory spalania, co oznacza, że kominek nie będzie zabierał tlenu potrzebnego do spalania drewna z pomieszczenia, w którym się znajduje, tylko świeże powietrze spoza budynku.

Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Przede wszystkim zmniejsza się ilość emisji CO2 do pomieszczenia, proces rozpalania trwa krócej, sprawność samego kominka wzrasta no i mamy w ten sposób pełną kontrolę nad tym co dzieje się w palenisku. Za pomocą jednego regulatora to my decydujemy jaka ilość drewna spali się w danym czasie. Kolejną zaletą obudów kominkowych spod znaku Nordpeis jest ich prostota oraz rozwiązania techniczne, które pozwalają na postawienie wybranego modelu przy kominie, dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca w pomieszczeniu. Na zabudowach betonowych Nordpeis na próżno szukać tradycyjnych kratek, które są niezbędne do wentylacji wkładu kominkowego. Na pewno znajdziemy natomiast takie rozwiązania wentylacji jak specjalne nacięcia w betonie czy schowki na drewno, które świetnie spełniają rolę kratek wentylacyjnych oraz jednocześnie są elementem dekoracyjnym. Marka Nordpeis w swojej palecie produktów oprócz wkładów kominkowych obudowanych betonem oferuje także piece wolnostojące w najróżniejszych formach, od klasycznych niskich piecyków po nowoczesne oraz futurystyczne urządzenia grzewcze. Wolnostojące produkty z szyldem Nordpeis charakteryzują się różnorodnością podstaw. Znajdziemy piece na centralnej nodze, ale również na podstawie z ukrytym schowkiem na drewno, na czterech nogach, na dwóch nogach kamiennych, a także na stalowych stelażach z możliwością regulacji wysokości umieszczenia korpusu pieca. Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie. Minimalizm oraz proste rozwiązania wręcz pomogą skupić uwagę na płomieniach. Rezultatem asortymentu firmy Nordpeis jest ponadczasowa klasyka, która stanowi naturalne miejsce spotkań we współczesnych domach.

BACK